mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj576
mod_vvisit_counterTen tydzień5684
mod_vvisit_counterOstatni tydzień4770
mod_vvisit_counterTen miesiąc13533
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc21089
mod_vvisit_counterWszystkie dni777052

Naszą witrynę przegląda teraz: 1 gości, 3 bots 
Twój IP: 38.107.179.207
 , 
Dzisiaj jest: Maj 20, 2012
Start Leonardo da Vinci

Nasi informatycy otrzymali duńskie certyfikaty

W dniach od 26 do 28 marca 2012 r. w naszej szkole przebywała grupa nauczycieli oraz członków kierownictwa Technology College Aalborg (Dania). Pobytduńskich gości związany był z realizacją ostatniego etapu projektu „Edukacyjne zastosowanie mikrosterowników”, finansowanego ze środków Leonardo da Vinci. Jednym z punktów programu był kolejny, tym razem dwudniowy, kurs programowania robotów LEGO Mindstorms NXT dla grupy uczniów z klas Technikum Zawodowego kształcących się w zawodzie technik informatyk, moderowany przez duńskich i polskich nauczycieli. Produktem końcowym zajęć dydaktycznych był projekt automatycznego systemu transportu towarów w obrębie magazynu, który został zaprezentowany zaproszonym gościom oraz uczniom klas informatycznych w dniu 28 marca 2012 r. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty sygnowane przez Technology College Aalborg i potwierdzające wysokie umiejętności z zakresu programowania robotów w języku C#.

Więcej…

 

Lekcje programowania robotów

W dniach od 10 do 15 października 2011 r. w ZSE–H przebywa grupa nauczycieli z Technology College Aalborg (Dania).
Pobyt duńskich gości związany jest z realizacją programu „Edukacyjne zastosowanie mikrosterowników”, finansowanego ze środków programu Leonardo da Vinci.
Jednym z punktów programu pobytu duńskich gości w ZSE-H jest czterodniowy kurs programowania robotów LEGO dla grupy uczniów z klas Technikum Zawodowego, kształcących się w zawodzie technik informatyk.
Produktem końcowym kursu będą projekty, przygotowane przez uczniów pod okiem duńskich wykładowców, które zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej w dniu 13 października 2011 r.

Więcej…

 

Wyjazd na gościnną wyspę Kretę

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

W dniach 30.05 - 04.06.2011r odbył się kolejny i niestety ostatni kończący wyjazd szkoleniowy w ramach programu partnerskiego Leonardo da Vinci „Savoir vivre w hotelarstwie” do Grecji. Tym razem na przepiękną grecką wyspę Kretę do miejscowości Heraklion. W wyjeździe uczestniczyli: wicedyrektor d/s kształcenia CKP Janusz Budzik, nauczyciel praktycznej nauki zawodu CKP Renata Grodzka -Truszkowska i nauczyciel języka angielskiego Mirela Jezik.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić trzygwiazdkowy kompleks hotelowy Marin Dream pod kierunkiem menagera hotelu Anolisa Kalaitzakisa i zapoznać się z systemem funkcjonowania obiektu. Przedstawiono im system kompleksowej obsługi gościa w hotelu. Nauczyciele mieli możliwość poznania funkcjonowania recepcji i poznania standardów obsługi w recepcji: check in i check out. W czasie zajęć praktycznych w restauracji „PARALIA” uczestnicy przygotowywali oraz sporządzali typowe dania kuchni greckiej jak: sałatka grecka (choriatiki), mussaka, ślimaki smażone, dolmades (ryż z mięsem zawinięty w liście winogrona), souvlaki (szaszłyk z mięsa wieprzowego), loukoumades (pączkopodobne ciastka moczone w miodzie i posypane cynamonem) .

Więcej…

 

Staż nauczycieli w TCA Aalborg

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

W Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich zakończył się pierwszy etap projektu Wymiana doświadczeń z Technology College Aalborg w zakresie programowania i robotyki, realizowanego z duńską szkołą w ramach projektu Leonardo da Vinci i finansowanego w całości ze środków unijnych.

Najważniejszym komponentem pierwszej fazy projektu był wyjazd (3-26.04.2011 r.) pięciu nauczycieli naszej szkoły na trwający dwa tygodnie staż w Danii. Uczestnicy stażu zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie programowania mikrokontrolerów w oparciu o platformy Arduino i LEGO Mindstorms NXT 2.0 oraz język C#. Wszystkie zadania realizowane były metodą projektów.

Nauczyciele ZSE-H otrzymali certyfikaty sygnowane przez TCA Aalborg, uzyskując przy tym wysokie oceny duńskich wykładowców.

Wartością dodana stażu były odwiedziny w firmach RTX, Grundfos oraz Bang & Olufsen – światowych liderów w zakresie zastosowania mikrokontrolerów w procesie produkcyjnym.

Program Leonardo da Vinci przewiduje także działania kulturoznawcze, w ramach których uczestnicy projektu w czasie weekendu zwiedzali zabytkową część miasta, muzeum wikingów, poznając przy tym historię i dziedzictwo kulturowe Daniii.

Więcej…

 

Duńska przygoda z robotami

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu przystąpił do realizacji projektu „Wymiana doświadczeń z Technology College Aalborg w zakresie programowania i robotyki” realizowanego z TCA Aalborg (Dania) w ramach programu Leonardo da Vinci. Autorami projektu o budżecie wynoszącym 13 500 euro,  w stu procentach finansowanym ze środków unijnych,  są nauczyciele ZSE-H,  Dariusz Antkiewicz i Henryk Lisowski.  W listopadzie, dyrektor szkoły Zbigniew Stankiewicz podpisał umowę z Narodową Agencją Programu Leonardo da Vinci, co formalnie umożliwiło rozpoczęcie realizacji projektu i przelanie unijnych pieniędzy na konto szkoły.  Najważniejszym komponentem  projektu będzie wyjazd 5 nauczycieli informatyki kołobrzeskiej placówki,  na trwający 2 tygodnie, staż do Danii. Uczestnicy pod okiem duńskich fachowców z działu IT TCA Aalborg, będą zgłębiali arkana programowania robotów. Planowane są także wizyty w firmach duńskich zajmujących się mikro sterownikami. ZSE-H posiada już kilka robotów (planowane są kolejne zakupy) i z coraz większym rozmachem wprowadza do swej oferty edukacyjnej zajęcia z programowania robotów. Projekt będzie dla nauczycieli generatorem doświadczenia, jakże cennego i przydatnego w realizacji ambitnych planów szkoły. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają Europass Mobility – europejski dokument potwierdzający wysoki poziom i unijne standardy nabytych umiejętności. Współpraca z Duńczykami w zakresie robotyki będzie kontynuowana, wymieniony wyżej duet autorów obecnego projektu, pracuje już nad następnym projektem LdV, zorientowanym na uczniów. W założeniach następnego projektu przewiduje się  wyjazd uczniów ZSE-H, kształcących się w zawodzie technik informatyk,  na 3 tygodniowe staże do Danii, dotyczące programowania robotów.

 

Duńczycy w naszej szkole

W dniach od 29 listopada do 3 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich odbyła staż pierwsza grupa nauczycieli z Technology College Aalborg (Dania). Pobyt duńskich gości związany był z realizacją programu „Edukacyjne zastosowanie mikrosterowników”, finansowanego ze środków programu Leonardo da Vinci. Wspólną platformą dla partnerów projektu jest LEGO Mindstrorms NXT 2.0.

W ramach stażu, z udziałem duńskich i polskich nauczycieli, zrealizowano następujące elementy projektu:

  1. porównanie polskiego i duńskiego systemu edukacyjnego, programów nauczania dla zawodu technik informatyk (i jego duńskiego odpowiednika) oraz systemów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,
  2. zwiedzanie lokalnych firm, które w procesie produkcyjnym stosują na co dzień mikrosterowniki (m.in. P.P.U.H. RASEL),
  3. demonstracja i ocena projektów uczniowskich z zakresu programowania robotów NXT 2.0, a także grafiki 3D,
  4. zaplanowanie lekcji z zakresu robotyki,
  5. przygotowanie kulturowe: poznanie historia miasta Kołobrzeg, zwiedzanie lokalnych zabytków.

Kolejną wizytę w ZSE-H nauczyciele z Aalborga odbędą w marcu 2011.

Organizatorem wszystkich staży jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZSE-H.

Więcej…

 

Savoir - vivre ponownie w Bochum

W dniach 22-26.11.2010 kolejna grupa uczniów ZSE-H uczestniczyła w realizacji projektu Leonardo da Vinci „Savoir- Vivre w hotelarstwie”. Tym razem uczennice Aneta Tarnowska, Anna Lewandowska, Marta Brzezicka i Marta Małachowska, wszystkie z klasy IIIh2 pod opieką nauczyciela praktycznej nauki zawodu Pani Anny Grabowskiej-Gieorgijewskiej przebywała w Bochum w Niemczech u naszego partnera Gewerkstatt GMBH.

Uczestniczki projektu m.in. przebywały w miejscowości Bad Sassendorf, gdzie odwiedziły w znanym kurorcie uzdrowiskowym zajazd oraz hotel uzdrowiskowy (Kur Hotel).

Ucznnice zapoznały się tu ze sposobem organizacji i systemem obsługi gości. Wieczorem, dnia 24.11. wzięły udział w uroczystej kolacji w restauracji Heinrichs w Hattingen, powstałej na bazie dawnej walcowni huty stali. Atrakcją pobytu było aktywne uczestnictwo w pokazie gastronomicznym jaki w restauracji Bogata przygotowali gospodarze – partnerzy naszego projektu.

Więcej…

 

Informatycy z kołobrzeskiego Ekonoma w Danii

W dniach 8-9 stycznia 2009 r. w sali konferencyjnej Kołobrzeskiego Zespołu Hotelowego odbyło się seminarium z udziałem wykładowców duńskich: Christiana Hasllam i Johna Solvkjar. Wydarzenie to stanowiło element przygotowania kulturowo-pedagogicznego dla uczestników stażu, realizowanego w ramach projektu numer PL/08/LLP-LdV/IVT/140218, o tytule "Staż w Aalborgu czynnikiem podnoszącym kwalifikacje uczniów technikum w zawodzie technik informatyk", zatwierdzonego do realizacji ze środków programu Leonardo da Vinci. Autorami projektu są nauczyciele ZSE-H Dariusz Antkiewicz i Henryk Lisowski.

Konsekwencją tego spotkania był wyjazd w maju 2009r. szesnastu uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik informatyk z klasy II na staż do Technology College Aalborg (Dania). Uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu sieci komputerowych w dziale IT ATS w Aaldorg i duńskich firmach informatycznych potwierdzoną duńskim certyfikatem. Podczas trzytygodniowego pobytu w Aalborg opiekunami byli Anna Antkiewicz (nauczyciel informatyki) i Wojciech Mączka (nauczyciel j. angielskiego).

Kolejnych szesnastu uczniów z klas II i III technikum informatycznego odbyło staż w poździerniku 2009r. Opiekunami tej grupy byli Piotr Kromkiewicz (nauczyciel informatyki) i Witold Tyszer (nauczyciel j. angielskiego).

Więcej…

 

Savoir - vivre w Grecji na Półwyspie Chalkidiki

W dniach 17.05. - 22.05.2010r. grupa 3 nauczycieli i 3 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu pod kierunkiem wicedyrektora ds. CKP mgr Janusza Budzik realizowała kolejny etap programu europejskiego "Savoir - vivre w hotelarstwie".

Poprzez partnerską wizytę w Grecji w miejscowości Thessaloniki uczniowie jak nauczyciele uzyskali niewymierne korzyści o charakterze edukacyjnym. Pobyt w kraju partnera pozwolił przede wszystkim dostrzec i porównać podobieństwa i różnice w realizacji zasad savoir - vivru w obiekcie hotelarskim w różnych krajach. Przebywając na terenie obcego kraju, grupa mogła ćwiczyć umiejętności językowe komunikując się z uczestnikami programu z krajów partnerskich tj jest Niemiec i Włoch w języku angielskim i niemieckim.

W trakcie pobytu zorganizowano dla uczestników prelekcję dotycząca podstawowych pojęć z zakresu turystyki oraz przedstawiono podstawowe wskaźniki charakteryzujące aktywność turystyczna Grecji w Europie i na świecie.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w rejsie krajoznawczym wokół przylądka Athos. Beneficjenci mieli okazję zwiedzić jeden z najbardziej prestiżowych hoteli na Półwyspie Chalkidiki: Sunny Beach oraz przekonać się jak wygląda profesjonalny service w hotelu pięciogwiazdkowym*****.

 

Savoir - vivre w hotelarstwie

Dokumenty w formacie pdf:

  1. streszczenie projektu savoi - vivre,
  2. raport projektu za rok szkolny 2009/10 savoi - vivre.

Realizacja projektu

W dniach 9-15 listopada 2009r. uczennice klas II Technikum Hotelarskiego: Marta Małachowska, Daria Karlińska, Joanna Fiszer, Marta Lewandowska, Katarzyna Kaczanowska i Magda Chwiałkiewicz uczestniczyły w realizacji programu Leonardo da Vinci "Savoir-vivre w gościnności - jakościowy model doskonalenia zawodowego dla uczniów szkół średnich" w Bochum w Niemczech.

Celem projektu jest nawiązanie bliskiej współpracy pomiędzy organizacjami partnerskimi działającymi w projekcie, wspólną analizę istniejących programów szkoleniowych oraz materiałów dydaktycznych związanych z obsługą konsumenta w sektorze usług gościnnych, stworzenie 3 modułów szkoleniowych (dla nauczycieli, uczniów, pracowników sektora gościnnego) w zakresie zarządzania jakością w obsłudze gościa hotelowego, przeprowadzenie fazy testowej modułów szkoleniowych, wdrożenie stworzonych modułów do programów szkoleniowych realizowanych przez partnerów w trakcie roku szkolnego, a także szerokie upowszechnienie projektu oraz uzyskanych rezultatów.

Więcej…