ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

 

ZAMÓWIENIE PUBLICZNE
Remont pomieszczeń w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilli Gierczak w Kołobrzegu z przeznaczeniem na bibliotekę szkolną wraz z robotami zewnętrznymi

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
III MIEJSCE W REGATACH ŁODZI DZ
III MIEJSCE W REGATACH ŁODZI DZ

Dnia 11.06.2025r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bagiński Maciej 4h, Kaźmierowski Gracjan 4h, Paweł Woźniak 4h, Pietrzykowski Aleks 4h, Jadczak Alan 2f, Łęcki Mateusz 2f, Duwe Wiktor 3r, Krempic Arkadiusz 2r, Kowalski Wojciech 2r, Ikwanty Krystian 2f wzięła udział w regatach łodzi DZ na rzece Parsęcie i zajęła III miejsce.

JESTEŚMY W ZŁOTEJ SETCE SZKÓŁ W POLSCE!
JESTEŚMY W ZŁOTEJ SETCE SZKÓŁ W POLSCE!

Miło nam poinformować, że jesteśmy w gronie szkół nagrodzonych w ramach programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. To właśnie drużyna z Technikum Ekonomicznego (kl. 2f) jest w gronie 50 szkół ponadpodstawowych, które najlepiej wykonały zadania objęte projektem (lekcję z ekonomię, warsztat uczniowski i debatę uczniowską).

ZAKOŃCZENIE STAŻU W AALBORGU
ZAKOŃCZENIE STAŻU W AALBORGU

Uroczyste rozdanie certyfikatów na zakończenie projektu stażowego w Danii stanowiło wyjątkowe podsumowanie intensywnego czasu nauki, wymiany doświadczeń i rozwoju zawodowego. Wydarzenie odbyło się w serdecznej, ale eleganckiej atmosferze – z udziałem gospodarzy z TechCollege Aalborg, polskich nauczycieli, a także koordynatorów projektu FERS.

DRUGI TYDZIEŃ STAŻU NAUCZYCIELI W AALBORGU
DRUGI TYDZIEŃ STAŻU NAUCZYCIELI W AALBORGU

W dniach 19-23.05.2025 r. nauczyciele realizujący staż odbyli wizytę studyjną na kilku wydziałach TechCollege. Obserwowali organizację kształcenia zawodowego na kierunkach: technik dentystyczny, fryzjer, kosmetyczka, budowlaniec oraz stolarz, co stworzyło okazję do wymiany doświadczeń i podpatrzenia ciekawych rozwiązań w nauczaniu praktycznym i teoretycznym. TechCollege zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie – zarówno pod względem nowoczesnej infrastruktury, jak i atmosfery panującej w szkole.

TRZECI TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)
TRZECI TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)

W poniedziałek uczniowie ZSE-H skupili się na działaniach proekologicznych w hotelarstwie. Rozmawiali o zrównoważonym rozwoju oraz o tym, jak propagować w branży turystycznej inicjatywy chroniące środowisko

DRUGI TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)
DRUGI TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)

Drugi tydzień w Aalborgu pełen nauki i atrakcji! W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie zapoznali się z systemem rezerwacji Octopus oraz poznawali w praktyce funkcjonowanie hoteli Viking i Kompass. Poznali oferty luksusowego wypoczynku, standardy obsługi gości, uczestniczyli również w warsztatach gastronomicznych, gdzie przygotowywali rybnego burgera i tradycyjny duński deser.

PIERWSZY TYDZIEŃ STAŻU NAUCZYCIELI W AALBORGU
PIERWSZY TYDZIEŃ STAŻU NAUCZYCIELI W AALBORGU

W ramach projektu FERS „Wykorzystanie technologii IT w kształceniu hotelarzy” w zagranicznym, dwutygodniowym stażu zawodowym w TechCollege Aalborg w Danii uczestniczy troje nauczycieli ZSE-H. Szkolenie odbywa się w ramach programu, którego celem jest wspieranie mobilności edukacyjnej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry nauczycielskiej.

PIERWSZY TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)
PIERWSZY TYDZIEŃ POBYTU W AALBORGU (PROGRAM FERS)

Pierwsze dni pobytu zostały poświęcone na wzajemne zapoznanie się uczestników oraz wprowadzenie do kultury i realiów życia w Danii. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu komunikacji międzykulturowej oraz poznali podstawowe informacje na temat historii Danii i samego miasta Aalborg.

WYJAZD NA STAŻ DO AALBORGA
WYJAZD NA STAŻ DO AALBORGA

Obudzili się w nocy, pewnie z mieszanymi uczuciami – ekscytacją na myśl o nowej przygodzie i lekkim niepokojem związanym z opuszczeniem domu. Wczesny poranek minął w gorączkowym pakowaniu ostatnich drobiazgów i sprawdzaniu, czy na pewno wszystko mają. Pożegnanie z rodziną, a potem dwunastogodzinna, spokojna podróż do Aalborga.

Następny
Poprzedni
Shadow

 

;

 

Ze stażu  w  Aalborgu w Danii,  wróciła szesnastoosobowa grupa  uczniów ZSE-H, kształconych na kierunkach technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy. Staż był elementem projektu „Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb  zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty” realizowanego w ramach unijnego programu Erasmus+.  Partnerem projektu ze strony duńskiej, był Tech College Aalborg. 

Na mocy bilateralnego porozumienia, w projekt został zaangażowany również Busines College Aalborg.  Z  programu Erasmus+ , kołobrzeski Ekonom pozyskał kwotę blisko 50 tysięcy euro i dzięki temu uczniowie mogli wyjechać na 4 tygodnie do Danii, nie ponosząc żadnych kosztów. Wszystkie wydatki zostały pokryte ze środków unijnych.  Zasadniczym celem stażu było poznanie funkcjonowania branży turystycznej w Danii, turystycznych  nawyków  i przyzwyczajeń Duńczyków , a szczególnie ich słynnego „hygges” w kontekście tworzenia ofert turystycznych zachęcających ich do odwiedzenia Kołobrzegu. W tym celu uczestnicy stażu między innymi odwiedzali duńskie atrakcje turystyczne oraz miejsca spędzania wolnego czasu, w tym weekendów. Dzięki temu można było uzyskać rzetelną „fotografię” potencjalnego turysty i opracować adekwatną ofertę. W czasie stażu  uczniowie zwiedzili spory kawałek kontynentalnej Danii, oprócz malowniczego i urokliwego Aalborga,  byli między innymi w Aarhus i w zjawiskowym skansenie miejskim tam się znajdującym oraz Skagen, mieście na styku Morza Północnego i Morza Bałtyckiego.

Uczniowie ZSE-H byli też, można  rzec, ambasadorami naszego kraju , często spotykali Polaków mieszkających i pracujących w Danii oraz zostali wydarzeniem medialnym. Interesowały się nimi media, między innymi ukazał się duży artykuł o naszych uczniach w gazecie regionalnej obejmującej zasięgiem , nie tylko Aalborg, ale całą Jutlandię .   

Wszyscy uczestnicy otrzymali duńskie  certyfikaty sygnowane przez Tech College Aalborg oraz  europejskie paszporty zawodowe Europas Mobility wraz z załącznikiem ECVET.  ZSE-H  we współpracy z duńskim partnerem i kołobrzeskimi firmami branży turystycznej  podjął pionierskie wyzwanie , przeprowadzając  weryfikację nabytych umiejętności zgodnie z procedurami  europejskiego systemu transferu osiągnieć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET).  Miło zauważyć, że uczniowie ZSE-H, uzyskali maksymalną liczbę punktów ECVET. 

Jednym z produktów projektu jest e-skrypt analizujący profile turystów duńskich, przydatny do budowania oferty dla klienta duńskiego. E-skrypt będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły. Według statystyk odwiedza Kołobrzeg kilka tysięcy gości z Danii z tendencją rosnącą . Zatem  wiedza  i znajomość duńskich realiów turystycznych jaką przywieźli uczestnicy projektu,  mamy nadzieję ,  będzie przydatna i wykorzystana w Kołobrzegu. 

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG