ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

STAŻ NAUCZYCIELI W DANII

W ramach projektu Erasmus+ ”Transgraniczne kształcenie dualne jako moderator jakości usług gastronomicznych” pięcioro nauczycieli Ekonoma uczestniczy w dwutygodniowym stażu w TECHCOLLEGE w duńskim Aalborg. Nauczyciele biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, obserwując pracę i metody stosowane przez duńskich nauczycieli.

W pierwszych dniach stażu zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną szkolnictwa zawodowego oraz wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii w edukacji.

W ramach integracji i poznawania kultury narodu duńskiego nauczyciele polscy i duńscy wybrali się na wycieczkę po okolicy, gdzie mieli okazję zobaczyć ”Zieloną Lagunę”, rzeźby z piasku, a w miejscowości Aabyros próbować regionalnych lodów o smaku lukrecjowym. W środę odbyła się wycieczka edukacyjna naszej młodzieży i nauczycieli do Skagen. W dwóch renomowanych hotelach – Ruths Hotel i Broendums Hotel zostaliśmy zapoznani z układem funkcjonalnym oraz specyfiką pracy pionu gastronomiczno - hotelarskiego. Po iście królewskim lunchu na którym podano potrawy z regionalnych produktów (ryb i owoców morza), udaliśmy się na najdalej wysunięty na północ punkt Danii, gdzie mogliśmy zobaczyć granice łączenia się dwóch mórz, Północnego z Bałtyckim tzw. Duński koniec świata. W kolejnych dniach stażu nauczyciele obserwowali i współprowadzili zajęcia wraz z nauczycielami duńskimi na 1 i 2 etapie edukacji zawodowej w tutejszej szkole.

Autor: Elżbieta Kubok

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG